Róże,  W moim ogrodzie

Super Dorothy

Super Dorothy to kolejna z moich pnących róż. Jest różą wielokrotnie powtarzającą kwitnienie, odporną na choroby i mróz. U mnie tradycyjnie zimuje tylko okopczykowana. Ma długie wiotkie pędy, niestety bardzo kolczaste, co przy wykonywanych przy niej zabiegach pielęgnacyjnych boleśnie odznacza się na moich dłoniach;) Ma bardzo drobne (ok. 3cm) kwiaty zebrane w dosyć duże wiechy złożone z kilkudziesięciu kwiatków. Kiedyś skusiłam się na przeliczenie jednego kwiatostanu, miał ich ponad 50! Kwiaty koloru ciemno różowego z wiekiem stają się coraz jaśniejsze. Są drobne, ale przeurocze:

P1060423

P1060425

Super Dorothy może być różą uprawianą w pojemnikach. Jej wiotkie pędy sprawiają, że duże kwiatostany uroczo się przewieszają. Jest typem róży płaczącej. Ładnie się oczyszcza, co też jest dużym plusem przy takiej ilości kwiatów. Zdjęcia z mojego ogrodu:

P1130925

P1200028

P1200038

P1200039

P1200902

(Visited 2 544 times, 4 visits today)

4 komentarze

  • Jolka.

    Dzień dobry. Piękna ta Dorotka jest u Pani. Ja mam 2 Jedna ma 2 lata, druga jest od jesieni, ale kwiatki mają rzadziutkie nie jak u Pani. Chodzę podlewam nawozami gnojówką też. 🙂 Nie wiem co jest przyczyną takiej różnicy? Inne róże u mnie rosną pięknie. Pozdrawiam Panią sardecznie.

    • Leo

      Nie wiem… To na pewno ta sama róża? U mnie od początku miała gęste kwiatostany. Skoro inne róże rosną pięknie, zakładam, że nie jest Pani amatorką i wie jak z nimi postępować. Ze sprawdzonego źródła Pani kupiła? Na pewno odmiana się zgadza? A, i jeszcze co znaczy, że kwiaty są rzadziutkie? Czy “rozstrzelone” kwiatostany, czy pojedyncze kwiaty nie są pełne? Może proszę podesłać zdjęcie. Na maila albo w wiadomości na fb, może coś mi się rozjaśni?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *