DIY,  W moim ogrodzie

Lawendowe pałki

Lawenda na dobre zagościła w naszych ogrodach. Te kwitnące na fioletowo krzewinki muskane wiatrem rozsiewają przyjemną woń po ogrodzie. Jednym z nielicznych zabiegów pielęgnacyjnych jest ścinanie przekwitniętych kwiatów. Warto się zastanowić jak je wykorzystać. Polecam zrobienie pałeczek lawendowych.

palki lawendowe

Kojące właściwości lawendy możemy wykorzystać w sypialni w pobliżu łóżka. Zamknięte w tak estetycznej formie mogą stanowić świetny element dekoracyjny. Możemy taką pałeczkę włożyć do szafy lub garderoby. Nie dość, że jej zapach przeniknie ubrania, to jeszcze skutecznie odstraszy mole – amatorów wełnianych ubrań. Zrobienie pałeczki jest bardzo proste, powiedziałabym nawet dziecinnie proste (poradziły z tym sobie dzieci w wieku 6 i 8 lat) niestety trochę czasochłonne. Najlepiej nadają się do tego wysokie odmiany lawendy. Oprócz lawendowych gałązek potrzebować będziemy satynową wstążkę. Ścinamy kilkanaście gałązek z kwiatami (nieparzystą ilość – ja robiłam z 19 kwiatów, dzieci z 15). Oczyszczamy gałązki z liści i związujemy pod kwiatostanami.

lawendowa pałeczka krok po kroku

Odwracamy bukiecik i zamykamy kwiaty łodyżkami

jak zrobić lawendową pałkę jak zrobić pałeczkę z lawendy

Teraz zaczynamy przeplatać wstążkę. Najtrudniejsze są początki 😉

pałka

A potem już z górki

lawendowa pałeczka diy

Po zamknięciu wszystkich kwiatów w “główkę” pałeczki obwiązujemy łodyżki wstążką na długość jaka nam odpowiada i odcinamy pozostałe łodyżki.

maczugi z lawendy

Po potrząśnięciu pałeczką ze środka wydobywa się cudowny zapach, który jest bardzo intensywny również po zaschnięciu kwiatów. Zaletą takiej pałeczki nad bukiecikiem lawendowym jest to, że kwiaty zasychając nie obsypują się dookoła, tylko są cały czas zamknięte w estetycznej “szyszce”

lawenda do szafy lawedowe pałeczkimaczugi lawendowelawendowe pałkipałeczki lawendowepałki z lawendyszyszki lawendowe

A TUTAJ pokazałam na filmiku jak robię pałeczki. Myślę, ze teraz już wszystko powinno być jasne 🙂

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *