Dekoracje,  DIY,  Kartka z podróży

Dekoracje w czasach pandemii

Kochani, dziś chciałabym zachęcić Was do przygotowania dekoracji. Ale nie takich dekoracji jak np. TU. Chciałam zachęcić Was do dekoracji waszych domów, mieszkań, balkonów, wejść do domów i co tam Wam się żywnie podoba, ale… kwiatami żywymi. Tak, wiem. Koronawirus i #zostańwdomu. Ale właśnie z tego powodu ten mój apel. Wielu z Was może pomyśleć, że kwiaty to jest serio ostatnia rzecz,której teraz potrzebujemy i która jest nam niezbędna do życia. I rzeczywiście zgadzam się z tym, ale jest też druga strona medalu.

Hodowcy kwiatów.

Pomyślcie, ile oni zainwestowali własnego czasu, sił i środków by być przygotowanym do sezonu. Bo pewnie można powiedzieć, że sezon właśnie się rozpoczyna. Hodowcy kwiatów jak pewnie każdy z nas, nie spodziewali się, że będą zmuszeni zostać w domu. Nie myśleli, że te miliony tulipanów będą musiały zostać w ich szklarniach. Że te dziesiątki tysięcy storczyków nie będzie miało lepszego czasu.

W szklarni pełnej storczyków - to z nich będę robić dekoracje

Że te olbrzymie ilości wiosennych kwiatów doniczkowych nigdy nie znajdzie swojego domu. A ludzie, którzy zwyczajnie chcieli uczciwie zarabiać nie mogą dostarczyć wyprodukowanych za własne pieniądze roślin do kwiaciarni, na rynek, na giełdę…

Dziś rozmawiałam z właścicielką takiego gospodarstwa.

Spójrzcie, te kwiaty, które potrzebowały ogromnej ilości ciepła, słońca, dostały to wszystko, ale niestety jakim kosztem? Ogrzanie tak olbrzymich szklarni kosztuje niewyobrażalnie dużo, zapewnienie światła to kolejny koszt energii elektrycznej… A przecież potrzeba jeszcze ludzi do pracy…

A tym kwiatom nie można powiedzieć: poczekaj na lepszy czas, zerwiemy Cię za 3-4 miesiące…

Czy moje dekoracje mogą pomoc?

Tak! Choć w niewielkim stopniu możemy pomóc tym ludziom. Stąd mój apel: zrób coś dobrego. Umil życie sobie i innym. Poszukaj w okolicy producenta roślin. Dużo firm ogłasza się na facebooku, np TU cudne storczyki, ogrodnictwo po sąsiedzku TU kwiaciarnia, która dowozi różne kwiaty na terenie Łodzi i okolic, TU kwiaciarnia Igora z Piotrkowa. Poszukaj w swojej okolicy, zapytaj czy mogą dowieźć do Twojego domu. Wszystko może odbyć się naprawdę bezpiecznie. Płacisz przelewem a kwiaty są dostarczone do Ciebie pod drzwi.

Jaskry - idealne na dekoracje wiosenne donic przed domem

Nawet nie musisz zbliżać się do osoby, która je przywiezie. A jak już je masz u siebie,

Idę robić dekoracje
Tulipany - gotowe by zrobić z nich dekoracje

możesz zrobić sobie piękne wiosenne dekoracje. W donicach. W wazonach w domu.

Dekoracje - stolik w kąciku

Możesz zrobić stroik na święta albo kompozycje na cmentarz. Spróbuję pokazać wam, jakie ja zrobię dekoracje w ciągu najbliższych dni. A tymczasem trzymajcie się zdrowo i pamiętaj, jeżeli tylko możesz zostań w domu!

2 komentarze

  • Waterspec

    Niestety, obecny czas nie jest łaskawy zarówno dla osób, które musiały poświęcić czas i pieniądze na wyhodowanie tych roślin, jak i osób, które kupowały od dostawców te piękne kwiaty do dalszej sprzedaży. Również uważam, że należy wspierać te osoby w trudnym dla nich czasie, żebyśmy ich pracą mogli cieszyć się także za rok, i w kolejnych latach. Czekam na kolejny post z dekoracjami w Pani wykonaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *