W kuchni

Coś dla niespodziewanych gości – pączki z serka


pączki angielskie

Przepis na pączki z serka jest bardzo prosty i na tyle mało wymagający, że wpis będzie wyjątkowo krótki (jak czas ich przygotowywania)

Potrzebujemy:

300 g serka typu danio waniliowy

1,5 szkl mąki

3 jajka

1,5 łyżeczki sody

szybkie pączki przepis

Wykonanie

Wszystkie składniki wsypujemy/wkładamy do miski i mieszamy widelcem (można też mikserem) Do rondelka wlewamy ok. 3 – 4 cm warstwę oleju, rozgrzewamy go i łyżeczką wkładamy pączki do rozgrzanego tłuszczu. Nie trzeba ich przekręcać, same to robią jak się usmażą. Łyżeczkę dobrze jest zanurzyć w oleju przed nabraniem na nią ciasta.

pączki z serka homogenizowanego

I to wszystko. Jeżeli zauważysz, że smażą się zbyt szybko musisz zmniejszyć moc palnika. Złociste pączki wykładamy na ręcznik papierowy a następnie przekładamy na paterę i oprószamy cukrem pudrem.

Goście dzwonią już do drzwi? Zaproś ich na kawę! Masz do niej coś pysznego 🙂

A jeżeli masz ochotę na ciut bardziej pracochłonne pączki zapraszam TUTAJ po przepis na pączki hiszpańskie. I smacznego!

mini pączusie

9 komentarzy

  • Marynia

    Relacja jest następująca. Dopiero dzisiaj i w tym momencie upiekłam Twoje pączki. I czyha na mnie niebezpieczeństwo totalnego obżarstwa. Nie dosyć, że robi się je błyskawicznie to najgorsze jest to, że one są pyszne. Masz rację – gdy nadchodzi gość w dom, deser jest gotowy za 15 minut. Kto nie robił niech żałuje, a kto robił z pewnością jest zadowolony. Zasiadam z rodzinką do kawki i pysznych pączków. Mniam, mniam i dziękuję za przepis.
    Aha, moje nie są tak okrągłe jak Twoje. U mnie powstały dinozaury, psy i inne stworzenia, które znikają lotem błyskawicy. Pozdrawiam.

    • Leo

      Dzięki za taką rekomendację! Trzeba je szybko wrzucać na tłuszcz, same robią się okrągłe. Można sobie drugą łyżeczką pomagać. Ale! Nie o kształt tu chodzi, prawda? Buziaki 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *