wielkanocny stroik na cmentarz
Dekoracje,  DIY

Wielkanocny stroik na cmentarz

Trudna to będzie Wielkanoc dla każdego z nas. Nie ma spotkań z rodziną, przyjaciółmi, bardzo ograniczone są wyjścia do kościoła… W chwili, kiedy piszę ten tekst nie ma jednoznacznej decyzji co do odwiedzin cmentarzy. Wiem, że niektóre nekropolie są zamknięte i nie można odwiedzać grobów swoich bliskich. Oficjalnie jeszcze taki zakaz nie został wprowadzony. Mnie udało się jeszcze pojechać i zawieźć wielkanocny stroik na cmentarz. Oczywiście przygotowałam go sama i Was też do tego zachęcam. Jeżeli chcecie zobaczyć jak ja skomponowałam swój i ewentualnie się trochę zainspirować, zapraszam.

Jak przygotowałam wielkanocny stroik na cmentarz

Stosuję się do zaleceń i zostaję w domu. Dlatego kompozycję wykonałam z materiałów, które miałam pod ręką. Oczywiście oprócz storczyków, które kupiłam od lokalnego hodowcy, pisałam o tym w poprzednim wpisie (TU). Wykorzystałam więc wiklinowe serce, które odświeżyłam malując go białą farbą. Użyłam jajko wykonane ze sznurka (zrobiłam go w ubiegłym roku nawijając sznurek na balon). Sznurek moczyłam w lakierze do podłogi – akurat miałam jakąś resztkę, która była już przeterminowana – dlatego spokojnie będę mogła zostawić kompozycję wystawioną na działanie warunków atmosferycznych. Jajko też pomalowałam na biało. Wykorzystałam skarby z ogrodu: mech, bluszcz, gałązki bukszpanu. Dodatkowo użyłam gąbki florystycznej (zielonej, do roślin świeżych), pojemniczków z jajek niespodzianek, jajeczek styropianowych, piórek i kleju na gorąco. Nagrałam filmik z przygotowania (po takim czasie trochę się stresowałam).

A gotowy stroik prezentuje się tak:

wielkanocny stroik na cmentarz

2 komentarze

    • Leo

      Dziękuję Ci kochana 🙂 Tylko wiesz, to nie jest winobluszcz, tylko bluszcz, taki zimozielony (hedera). Tobie również pięknych Świąt życzę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *