W moim ogrodzie

Ogórek Zefir jak lekki wiatr zagości w moim ogrodzie

Posialiście już ogórki? Macie jakieś swoje ulubione odmiany? Mój czterolatek (prawie pięciolatek :o) w tym roku koniecznie chce zasiać ogórki kiszone (mówi kieszone). Bo bardzo lubi. I już od stycznia chce wysiewać swoje kieszone 😉 Dostał torebeczkę nasion i za jakieś 2 tygodnie, jak wreszcie uda nam się przygotować ziemię w warzywniku, Młody będzie siał ogórki. A ja inne warzywa.

Jakie warzywa wysiać wprost do gruntu i kiedy, możecie sprawdzić TUTAJ. A na jaką odmianę postawię w tym roku? Wypróbuję uhonorowanego ZEFIRA F1 od PNOSa. Dlaczego uhonorowanego? Ponieważ odmiana ta wspólnie z wczesnymi odmianami ogórków Portal F1, Traper F1, Tarot F1 zostały wyróżnione na targach Gardenia 2018 w Poznaniu, dwiema statuetkami Złotego Medalu MTP 2018

“Spośród wszystkich laureatów Złotego Medalu MTP GARDENIA 2018 – Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu, w kategorii rośliny, głosami internautów i zwiedzających odmiana ogórka gruntowego Zefir F1 otrzymała tytuł „ZŁOTY MEDAL 2018 – WYBÓR KONSUMENTÓW” uzyskując 52,22% wszystkich głosów.

ogórek zefir

„Zefir F1 to wybitna odmiana ogórków, szczególnie polecana na ogórek do kwaszenia i małosolny. (…) Wyróżnienie uzyskane w konkursie Wybór Konsumentów jest dla naszej firmy dowodem uznania klientów oraz ważną rekomendacją przy wyborze odmiany do uprawy. Jestem przekonany, iż tytuł ten jest w pełni zasłużony, a odmiana ogórka Zefir F1 jest wyjątkowa i podbije rynek.” – mówi Robert Bender Prezes Zarządu PNOS w Ożarowie Mazowieckim Sp. z o.o.

Odmiana ogórka Zefir F1 charakteryzuje się silnym wigorem, owoce ma kształtne bez szyjki z lekko zaznaczonymi bruzdami. Skórka jest intensywnie zielona i błyszcząca z jasnymi smugami do połowy długości. W badaniach Centralnego Ośrodka Badań Odmian Roślin Uprawnych przeprowadzonych w 2015 roku, odmiana ta uzyskała najwyższą ocenę sensoryczną kwaszeniaków. Ogórek Zefir F1 posiada kompleksową odporność na choroby (w tym wysoką tolerancję na mączniaka rzekomego), przez co jest polecany do uprawy integrowanej.”

Wszystko to brzmi na tyle zachęcająco, że w tym roku w moim ogródku warzywnym na pewno zagości ogórek Zefir F1

P.S. Wiecie, ze ogórek Zefir F1 można kupić w Akcentach ogrodowych? TUTAJ link.

Jeden komentarz

  • Adrian

    Kurcze, a niby tylko ogórek… a ile można się dowiedzieć, dla mnie zawsze były te dobre i niedobre… muszę sobie zapisać, bo na pewno małą grządkę ogórków chciałbym mieć w nowym ogródku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *