Realizacje

Kompozycje w donicach dla firmy INSTOM

Wczesną wiosną tego roku rozpoczęliśmy z firmą INSTOM rozmowy o zaaranżowaniu przestrzeni przed nowo wybudowaną siedzibą firmy. Pomysł był taki, żeby zamiast ogrodzenia ustawić rząd donic i wypełnić je kwitnącymi roślinami. Nie powiem, że pierwsza propozycja nasadzeń została zrealizowana, ale bardzo szybko okazało się, że, mówiąc kolokwialnie, “nadajemy na tych samych falach”. Pan Prezes firmy i Pani Dyrektor działu marketingu (prywatnie małżeństwo), to ludzie otwarci na ciekawe, innowacyjne pomysły. W przeciwnym wypadku pewnie nie osiągnęliby takiego sukcesu. Całkowicie zaufali naszej firmie, powierzając nam zarówno wykonanie donic jak i ich zaaranżowanie.

Donice

to nasz autorski projekt, którego ostateczną formę zaakceptowali właściciele. Konstrukcja wykonana jest ze stali nierdzewnej, a boki donic to materiał, który znajduje się także na elewacji budynku. Wszystko razem stanowi bardzo elegancką i spójną całość.

kompozycje w donicach hortensje liliowce brzozy

Do nasadzeń

wybraliśmy rośliny, które będą kontynuacją tej elegancji. Jeżeli czytaliście mój “złoty przepis na piękny ogród” wiecie, że lubię duże, grupowe nasadzenia. Nie bardzo lubię zarówno kolorystyczny jak i gatunkowy misz-masz. W tym przypadku postawiliśmy na trzy kolory: zieleń, biel i żółć, która nawiązuje do koloru wnęk okiennych budynku.

kompozycje do donic

W okolicach rośnie wiele brzóz. Postanowiliśmy nie odcinać się zupełnie od tego i w naszych donicach posadziliśmy brzozy ‘youngii’ i podsadziliśmy je żółtymi liliowcami ‘stella d’oro’.

donice zewnętrzne gazony

hortensje i liliowce

I wisienka na torcie, czyli hortensje bukietowe. To jedne z moich ulubionych roślin, a w drugiej połowie roku robią naprawdę “efekt WOW”, zwłaszcza w takim otoczeniu.

hortensje limelight

białe kwiaty brukowa w Łodzi

Wybrałam odmianę ‘limelight’, która powinna poradzić sobie na tak nasłonecznionym stanowisku. Czas pokazał, że wybór był słuszny, a intuicja mnie nie zawiodła.

kompozycje w donicach - grupowe nasadzenia

rośliny przed firmą instom

Instom donice

Jesienią będę chciała dosadzić do donic rośliny cebulowe, by również wiosną kompozycje w donicach cieszyły oko.  Zaproponowałam żółte tulipany. Moja propozycja spotkała się z akceptacją ze strony Inwestorów. Wiosną też będzie pięknie 🙂 na pewno pokażę zdjęcia wiosennej aranżacji 🙂

Dziękuję szefostwu firmy INSTOM, że zaufali nam i powierzyli opracowanie i wykonanie projektu, który jest wizytówką firmy. Wiem, że tylko raz można zrobić dobre pierwsze wrażenie, a nowa siedziba firmy i jej otoczenie to dobre wrażenie wywołują na każdym, kto przejeżdża w tej okolicy. Gdyby więcej firm taką wagę przywiązywało do zieleni, nasze miasta byłyby naprawdę dużo piękniejsze 🙂

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *