Wycieczka do Arboretum w Rogowie cz. I

W niedzielę odwiedziliśmy Arboretum w Rogowie. Okazało się, ze trafiliśmy na idealny moment, w którym kwitnie większość różaneczników, azalie wielkokwiatowe i japońskie. Tam jest cudownie!!! Napstrykałam takie mnóstwo zdjęć, że nie zmieszczą mi się w jednym poście, dlatego postanowiłam podzielić je na trzy części. Dziś zapraszam na część I „Widoki ogólne” Bez zbędnego rozpisywania się zapraszam na spacer.

arboretum 8arboretum 7 arboretum 9 arboretum 10 arboretum 11 Rhododendron Old Port 1 Rhododendron fortunei (Fortune'a) 1 Rhododendron 'Pink Bountiful' 3 widok 1 widok 2 Widok 3 widok 4 widok 5arboretum 3arboretum 4arboretum 5arboretum 6 widok 6 widok 7 widok 8 widok 9 widok 10 widok 11 widok 0179arboretum 1arboretum 2Zachęciłam Was do odwiedzenia tego miejsca? Mam nadzieję, że tak!

 

(Visited 197 times, 1 visits today)

4 myśli na temat “Wycieczka do Arboretum w Rogowie cz. I

  1. Zachęciłaś mnie z pewnością, tym bardziej, że wybierałam się do Rogowa w tym roku i jakoś tak mi zeszło. W przyszłym roku nie odpuszczę, bo kwitnące rododendrony i azalie to istny spektakl. A jeszcze w takiej ilości.

    1. To prawda, widoki warte grzechu 😉 Masz niedaleko do Rogowa? Ja jeszcze chciałabym pojechać na przebarwiające się klony, ciekawe, czy pomimo dosyć dużych przymrozków nie opadły im liście?
      P.S. Podałaś inny mail, dlatego komentarz nie pojawił się od razu 😉

      1. Ja mieszkam blisko Krakowa w Jerzmanowicach, więc około 3 godzin. Ale widzę, że warto. U siebie mam parę krzaczków azalii i rododendronów, ale chciałabym koniecznie zobaczyć taką ilość i w takich kolorach. Kto wie, może wiosną się tam spotkamy?

Dodaj komentarz