Moja różana ulubienica – Eden Rose 85

Choć za oknem jeszcze zima chciałabym pokazać tu trochę lata.
Róże.
Wraz z początkiem czerwca czekam na pierwsze kwiaty. I jeszcze mnie nie zawiodły. Moją ulubienicą jest Eden Rose 85. Jest piękną różą, odporną na choroby i szkodniki, ma cudowne kwiaty, które w każdym stadium rozwoju przybierają inny kolor. Zdarzą się, że pierwszy pąk jest zielono-cytrynowy, by później rozwinąć się w piękny, pełny kwiat z białymi płatkami zaróżowionymi na brzegach. Z upływem czasu kwiat staje się bardziej różowy i coraz bardziej otwarty.
Krzew ma sztywne pędy i błyszczące, ciemnozielone liście. Jeżeli próbowałabym znaleźć jakąś wadę to jest to zbyt delikatny zapach… Ale u mnie w ogrodzie rośnie nieopodal Zephirine Drouhin która pachnie tak, że wystarcza na cała moją „altankę różaną”. Zdjęcia robione w większości w czerwcu 2014r.
Jeszcze jedną jej zaletą jest to, ze powtarza kwitnienie aż do samych mrozów. Zobaczcie, czyż nie można się w niej zakochać?

Eden Rose 85 6

Eden Rose 85 1

Eden Rose 85 2

Eden Rose 85 11

Eden Rose 85 10

Eden Rose 85 9

Eden 4

Eden Rose 85 8

Eden 2

Eden 1

Eden Rose 85 3

A tak krzew prezentował się rok wcześniej, w czerwcu 2013r

Eden 12

6 myśli na temat “Moja różana ulubienica – Eden Rose 85

  1. nie moge sie oderwac ,sledze pnace uwaznie,bo lada chwila przyjda zamowione przezemnie ,tutaj zaobserwowalam ciekawy pomysl na ich posadzenie,mam niemaly klopot z umieszczeniem ich jakos w ogrodku,strasznie sie boje ich sadzic bo u mnie piachy,nie mam skad wziac przekompostowanego obornika,by mi pomogl,ale mam kompost,jakiez cenne znalazlam tutaj informacje,super ze tu trafilam

Dodaj komentarz