Moja różana ulubienica – Eden Rose 85

Choć za oknem jeszcze zima chciałabym pokazać tu trochę lata.
Róże.
Wraz z początkiem czerwca czekam na pierwsze kwiaty. I jeszcze mnie nie zawiodły. Moją ulubienicą jest Eden Rose 85. Jest piękną różą, odporną na choroby i szkodniki, ma cudowne kwiaty, które w każdym stadium rozwoju przybierają inny kolor. Zdarzą się, że pierwszy pąk jest zielono-cytrynowy, by później rozwinąć się w piękny, pełny kwiat z białymi płatkami zaróżowionymi na brzegach. Z upływem czasu kwiat staje się bardziej różowy i coraz bardziej otwarty.
Krzew ma sztywne pędy i błyszczące, ciemnozielone liście. Jeżeli próbowałabym znaleźć jakąś wadę to jest to zbyt delikatny zapach… Ale u mnie w ogrodzie rośnie nieopodal Zephirine Drouhin która pachnie tak, że wystarcza na cała moją „altankę różaną”. Zdjęcia robione w większości w czerwcu 2014r.
Jeszcze jedną jej zaletą jest to, ze powtarza kwitnienie aż do samych mrozów. Zobaczcie, czyż nie można się w niej zakochać?

Eden Rose 85 6

Eden Rose 85 1

Eden Rose 85 2

Eden Rose 85 11

Eden Rose 85 10

Eden Rose 85 9

Eden 4

Eden Rose 85 8

Eden 2

Eden 1

Eden Rose 85 3

A tak krzew prezentował się rok wcześniej, w czerwcu 2013r

Eden 12

(Visited 1 433 times, 1 visits today)

14 myśli na temat “Moja różana ulubienica – Eden Rose 85

 1. nie moge sie oderwac ,sledze pnace uwaznie,bo lada chwila przyjda zamowione przezemnie ,tutaj zaobserwowalam ciekawy pomysl na ich posadzenie,mam niemaly klopot z umieszczeniem ich jakos w ogrodku,strasznie sie boje ich sadzic bo u mnie piachy,nie mam skad wziac przekompostowanego obornika,by mi pomogl,ale mam kompost,jakiez cenne znalazlam tutaj informacje,super ze tu trafilam

 2. Witam. Róże obłędne .Mam pytanie jaka róża rośnie obok Edenki na 9 zdjęciu ? Czy takie podpory wystarczają na Edenkę i Jasminę? Czy lepiej żeby były trochę szersze?

  1. Dzień dobry 🙂 Obok Edenki rośnie Zephirine Drouhin Dla Edenki taka podpora jest wystarczająca, natomiast Jasmina równie dobrze może rosnąć przy ścianie lub pergoli. Aczkolwiek jeżeli chcesz ją posadzić gdzieś na środku przy takim „obelisku” to jest ok. I tak pędy trzeba podwiązywać i najczęściej puszczam je na zewnątrz tych podpór i od zewnątrz przywiązuję. Trochę szersze podpory niewiele zmienią.

 3. To ja sobie też sprawię takie podpory . Mam zamiar kupić w tym roku Eden Rose i Lagunę i posadzę podobnie jak u Ciebie. Bardzo mi się to podoba.

 4. Ja też się cieszę :). Zamówiłam już Edenkę i Lagunę. Będę się wzorować na Twoim prowadzeniu róż przy podporach. Ewentualnie będę podpytywać w razie wątpliwości. Jak myślisz czy posadzić je od strony południowej ? Chodzi mi o to,żeby ostre słońce nie przypalało ich. I jeszcze pytanie czy nawozisz granulowanym obornikiem czy innym nawozem?

  1. U mnie rosną oddalone od domu, od drzew, raczej w ostrym słońcu. No, może już zachodzące słońce do nich nie dociera. Osłonięte trochę są tylko od północnego zachodu. Ja nawożę albo gnojówką z pokrzyw, albo nawozami do róż. Tak się złożyło, że wygrałam kiedyś zestaw nawozów i świetnie te do róż się sprawdziły. Jak będziesz miała pytania pisz 🙂

  1. Delikatnie przycięłam, w zasadzie to tylko pod kwiatami… Te długie pędy to odbiły od samej ziemi 🙂
   Niestety w tym roku mi zmarzła dosyć mocno… znów musiała być przycięta prawie do samej ziemi.

Dodaj komentarz